PYTANIA

na tej stronie od pytań ważniejsze są odpowiedzi 🙂

Przyjście dziecka:
Rodzice proszeni są o przyprowadzanie dzieci do placówki najpóźniej do godz. 8:45. Dzieci przybywające do placówki po godz. 8:45 proszone są o ciche wejście do sali. Aby pozwolić dzieciom kształtować ich niezależność rodzice proszeni są o krótkie żegnanie się z odprowadzanymi dziećmi w szatni.
Odbieranie dziecka:
Dziecko może być wydane przez nauczyciela tylko rodzicom (opiekunom) lub osobom wskazanym przez rodziców (opiekunów) w karcie zgłoszeniowej. Prosimy, aby wcześniej poinformować personel o odbiorze dziecka przez osobę inną niż rodzic i inną niż uprawniona do odbioru w karcie, a osoba ta powinna być gotowa wylegitymować się na żądanie personelu placówki.

Rodzice zamawiają je poprzez aplikację Zamów posiłek. Można zamówić w niej śniadanie, zupę, drugie danie i podwieczorek. Istnieje możliwość wyboru diety. Rodzice powinni też poinformować nauczyciela jeżeli dziecko posiada dietę, czy też nie może jeść jakiegoś produktu spożywczego.
Śniadanie między 8 a 8:45
Zupa jest zazwyczaj między godziną 11:00 a 11:30 (w zależności od dynamiki zajęć)
Drugie danie jest między godziną 13:00 a 13:30.
Podwieczorek jemy około godziny 15:20 – 15:30

Ponieważ niezależnie od pogody codziennie wychodzimy na dwór wszystkie dzieci muszą posiadać kompletny zestaw ubrań na zmianę przechowywany w podpisanym worku (majtki, skarpety, bluzka, spodnie).
Buty używane na zewnątrz powinny być łatwe do samodzielnego założenia i zdjęcia przez dziecko.
Rekomendujemy, żeby dodatkowe ubranie było dobrane odpowiednio do pogody panującej na zewnątrz:
– czapki lub kapelusze przeciwsłoneczne latem,
– kurtki i spodnie przeciwdeszczowe oraz kalosze jesienią i wiosną,
– czapka, szalik lub komin, kurtka, grube spodnie ochronne, wodoodporne rękawiczki oraz wodoodporne buty zimą.
Poza tym dziecko powinno mieć:
– parę butów na zmianę do użytku w placówce (odpowiednich też na gimnastykę), które zostają w przedszkolu (wygodne i dobrze wyprofilowane, najlepiej na rzep tak aby było w stanie samo je założyć i zdjąć),
– szczoteczkę do zębów (pastę do zębów zapewnia przedszkole),
– kocyk i poduszka (tylko dzieci z młodszej grupy, nieobowiązkowe).

Każde dziecko przebywające w przedszkolu jest zdrowe, w związku z powyższym uczestniczy we wszelkich formach aktywności, które odbywają się w przedszkolu.
Wychodzimy na dwór codziennie na około 2 godziny. Wyjątkiem jest smog i ulewa.

Dzieci nie przynoszą do przedszkola zabawek. Przyniesiona zabawka zostanie przechowana przez nauczyciela i zwrócona rodzicom. Wyjątek stanowi piątek, który jest nazywany Dniem Zabawki oraz dni specjalne, np. Dzień Pluszowego Misia. Nauczyciel zasygnalizuje taki dzień odpowiednio wcześniej.
W każdy piątek dzieci przynoszą jedną własną zabawkę, którą prezentują przed grupą. Po czym następuje wspólna zabawa. Prosimy, aby dzieci nie przynosiły zabawek:
– zawierających małe elementy, które mogłyby się zagubić,
– wartościowych,
– wydających głośne dźwięki,
– militarnych.
Wyjątkiem jest także okres adaptacyjny w grupie niebieskiej, podczas którego dzieci z młodszej grupy, mogą przynosić przytulanki lub inne zabawki, pomagające im się wyciszyć.

Urodziny dziecka to dzień wyjątkowy. Obchodzony jest wobec wszystkich dzieci w przedszkolu w szczególny sposób. Śpiewamy piosenki, składamy życzenia, oglądamy zdjęcia. Dlatego prosimy o dostarczenie przed urodzinami paru zdjęć dziecka, najlepiej fotografie z każdego roku życia opisane z tyłu jednym zdaniem lub przynajmniej datą.
Nad wszystkim czuwa nauczyciel i koordynuje organizację tego święta.

W naszym przedszkolu przeważnie raz w miesiącu dzieci uczestniczą w wycieczkach, które są wspólne dla wszystkich przedszkolaków. Na takie wycieczki dziecko powinno mieć przygotowane: jedzenie i picie (bez słodyczy) oraz ubranie na zmianę (zestaw z bielizną) – wszystko spakowane w wygodny plecaczek.
Dzieci podczas wycieczek najbardziej lubią moment wspólnego posiłku, uwielbiają rozpakowywać pudełka z drugim śniadaniem:).

Dwa razy w roku odbywają się zebrania z rodzicami – we wrześniu oraz w lutym. Oprócz tego odbywają się indywidualne spotkania z nauczycielami (jeden dzień w miesiącu), na które będzie można zapisać się odpowiednio wcześniej (listy do zapisów wywieszane są na tablicach w szatni).
Oprócz zebrań i spotkań indywidualnych przewidziane są również, spotkania całej społeczności przedszkolnej z okazji specjalnych wydarzeń: Dzień Babci i Dziadka, Święto Rodziny, itp. Zaczynają się one zazwyczaj o godzinie 15.00.
Oczywiście, zawsze w sytuacji potrzeby jesteśmy do Państwa dyspozycji.

W czasie wakacji są 3 tygodnie przerwy w pracy przedszkola, w terminie rokrocznie podawanym na początku roku
W pozostałe dni wakacji, ferii zimowych oraz dni okołoświątecznych przedszkole zapewnia przedszkolakom opiekę. W tym czasie grupy są połączone w jedną, a zajęcia organizowane w sposób dostosowany.

Leżakują tylko dzieci z młodszej grupy, których rodzice zgłoszą taką potrzebę lub te, które są zmęczone. Leżakowanie odbywa się w sali w godzinach 14:00 – 15:00. Dzieci odpoczywają w ciszy lub przy spokojnej muzyce.

UWAGA!
Ze względu na sytuację pandemiczną wiele naszych zasad musiało zostać zmienionych. Na bieżąco aktualizujemy procedury i informujemy o nich rodziców.

Skip to content