A u nas Treningi Umiejętności Społecznych :)

Nawiązywanie i podtrzymywanie relacji, empatyczna komunikacja, rozróżnianie stanów emocjonalnych, bycie w grupie i współdziałanie, radzenie sobie w sytuacjach trudnych – to tylko nieliczne tematy, które są podejmowane w ramach zajęć “Trening Umiejętności Społecznych”.
Od samego początku towarzyszymy dziecku w jego emocjach, staramy się wspólnie odpowiadać na jego potrzeby, a podczas zajęć rozmawiamy o tym jak sygnalizować swoje potrzeby z poszanowaniem granic drugiej osoby.
Brzmi poważnie? Nasze przedszkolaki uczą się przyłączać do zabawy, wymieniać przedmiotami i czekać na swoją kolej, wyrażać wdzięczność, radzić sobie ze smutkiem czy strachem, a wszystko to, dzieje się w towarzystwie Pieska Gucia i Liska Fenka z którymi czasem łatwiej jest porozmawiać niż z dorosłym.